Wiadomości

Policjantka wspólnie z "Panem Mrówką" uczyli, jak przechodzić przez jezdnię

Data publikacji 20.09.2019

W ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” sępoleńscy policjanci wspólnie z maskotką firmy PHUP Duet Sp.J. z Sępólna Krajeńskiego - olbrzymią mrówką uczyli dzieci z miejscowej ,,Trójki” jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych. Każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę wraz z zawieszką, aby poprawić swoją widoczność na drodze. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką nagrodę za prawidłowe odrobienie lekcji.

W czwartek (19.09.19) około godziny 9:00 na placu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sępólnie Krajeńskim zgromadzili się uczniowie pierwszych klas. Na chwilę oderwali się od ławek szkolnych, by w praktyce odrobić lekcje z ruchu drogowego. Tym razem, pomocy w odrabianiu lekcji udzielała policjantka wspólnie z przesympatycznym "Panem Mrówką". Przeurocza maskotka przyniosła dla dzieci odblaskowe opaski i zawieszki, aby poprawić ich widoczność na drodze.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pierwszoklasiści poznali już kilka dni wcześniej podczas wizyty dzielnicowego w ich klasach. Jednak, zanim uczniowie udali się w rejon przejścia dla pieszych, by przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, policjantka przypomniała zasady, o których muszą pamiętać piesi. 

Jak się okazało, wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniem. W nagrodę otrzymali słodkości oraz kolorowankę z "Panem Mrówką".

Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z gośćmi.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska
  • Wspólne zdjęcie z pierwszoklasistami
  • Wspólne zdjęcie z pierwszoklasistami
  • Wspólne zdjęcie z pierwszoklasistami