„Łapówki na drodze” - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

„Łapówki na drodze”

Data publikacji 14.08.2017

W dniach 8 i 9 sierpnia 2017 roku w Sępólnie Krajeńskim doszło do dwóch przypadków wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od prawnych czynności służbowych.

We wtorek środę (08.08.2017) w Sępólnie Krajeńskim trakcie pełnienia służby patrolowej funkcjonariusze sępoleńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Opel mieszkańca powiatu pruszkowskiego, który popełnił wykroczenie drogowe.  W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kierujący położył w radiowozie pieniądze w kwocie 50 zł, proponując im aby odstąpili od wykonania czynności służbowych związanych z wykroczeniem.  Mężczyzna ten został przez funkcjonariuszy zatrzymany w związku z popełnieniem przestępstwa.

Podobna sytuacja miała miejsce dnia następnego tj. w środę (09.08.2017).  W tym przypadku kierujący pojazdem marki BMW mieszkaniec Krakowa w zamian za odstąpienie od czynności związanych z wykroczeniem polegającym na przekroczeniu prędkości wręczył funkcjonariuszowi drogówki pieniądze w kwocie 100 zł. Również został zatrzymany przez policjantów.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 229 § 3 kodeksu karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Publikacja: Wiesław Szczepanik