Wiadomości

Policjanci oddziałów prewencji w służbie mieszkańcom terenów spustoszonych nawałnicą

Data publikacji 18.08.2017

Ponad 120 policjantów oddziału prewencji z Bydgoszczy i Poznania zostało skierowanych na teren powiatów naszego województwa, gdzie nawałnica sprzed kilku dni wyrządziła największe szkody. W działaniach wspierają ich mundurowi z tamtejszych komend powiatowych, ale także strażnicy leśni. Funkcjonariusze przede wszystkim pomagają mieszkańcom i służbom usuwać skutki nawałnicy dbając o ich bezpieczeństwo i mienie.

Każdego dnia na terenach, przez które przeszła kilka dni temu nawałnica, policjanci dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i innych osób. Funkcjonariusze od samego początku biorą udział w akcji związanej z usuwaniem skutków nawałnicy, która przeszła przez województwo kujawsko – pomorskie.

W pomoc mieszkańcom powiatów sępoleńskiego, tucholskiego, bydgoskiego i żnińskiego, a więc tam, gdzie wichura wyrządziła największe straty, zaangażowali się policjanci oddziału prewencji z Bydgoszczy, ale także ze stolicy sąsiedniego województwa wielkopolskiego. Ponad 120 funkcjonariuszy w najbliższych dniach będzie dbało o to, by zaangażowane służby, ale przede wszystkim mieszkańcy mogli bezpiecznie prowadzić prace związane z usuwaniem skutków nawałnicy. Jednocześnie policjanci przez cały czas będą chronić zniszczone domostwa przed kradzieżami.

Policjanci będą również przypominać okolicznym mieszkańcom i wszystkim, których spotkają na swojej drodze o zakazie wejścia do lasu w związku z grożącym niebezpieczeństwem. Na terenach tych, bowiem nawałnica powaliła połacie drzew, ale są też i takie, które wymagają jeszcze wycięcia. Wiszące gałęzie czy konary zagrażają bezpieczeństwu.

Mundurowi będą także zwracać uwagę na zerwane lub uszkodzone i jeszcze niezabezpieczone linie energetyczne czy inne przedmioty, aby zapobiec potencjalnej tragedii.  

Policjantów oddziałów prewencji z Bydgoszczy i Poznania wspierać będą oczywiście funkcjonariusze z miejscowych jednostek powiatowych – Żnina, Sępólna Krajeńskiego, Tucholi oraz Świecia. 

W powiecie żnińskim w działania włączyli się także strażnicy leśni z Nadleśnictwa Gołąbek, a w tucholskim z Nadleśnictwa Tuchola.

Publikacja: Kamila Ogonowska