Wiadomości

Finał eliminacji wojewódzkich do ogólnopolskich zawodów "Dzielnicowy Roku 2017"

Data publikacji 23.09.2017

W piątek (22.09.2017r.) dzielnicowi z komend miejskich i powiatowych policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach wojewódzkich do X Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

W salach wykładowych oraz na strzelnicy znajdujących się w budynku przy ul. Poniatowskiego uczestnicy eliminacji startowali w trzech konkurencjach:

  • test z wiedzy policyjnej,
  • symulacja przyjęcia interesanta, 
  • strzelanie z broni palnej.

Celem zawodów było przede wszystkim:

  • poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
  • aktywowanie inicjatywy własnej dzielnicowych,
  • podnoszenie skuteczności działań dzielnicowego, zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie służbowym,
  • wyłonienie najlepszego dzielnicowego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 38 dzielnicowych z 19 komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji powiatowych.

Zwycięzcą finału wojewódzkiego i tytuł Najlepszego Dzielnicowego woj. kujawsko-pomorskiego zdobył: 

mł. asp. Maciej Kempski z KPP w Radziejowie

II miejsce zajął: sierż.szt. Dawid Superczyński z KPP w Żninie

Na III miejscu uplasował się: asp.szt. Artur Zamorowski z KPP w Świeciu n/Wisłą

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami  ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę.

Policjanci, którzy zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko-pomorskiego:

IV miejsce - st.asp. Karol Parciak z KPP w Brodnicy,

V miejsce - mł.asp. Sławomir Zieliński z KMP w Grudziądzu,

VI miejsce - sierż. Michał Pasztaleniec z KPP w Aleksandrowie Kuj.

Dzielnicowi, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody ufundowane przez Kujawsko-Pomorską Grupę Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA:

  • sierż. szt. Dawid Superczyńśki - KPP w Żninie - zwycięzca testu wiedzy policyjnej,
  • sierż. Michał Pasztaleniec - KPP w Aleksandrowie Kuj.- zwycięzca konkurencji strzelanie,
  • mł.asp. Maciej Kempski - KPP w Radziejowie- zwycięzca konkurencji symulacja przyjęcia interesanta.

W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Puchary za zwycięstwo w tej klasyfikacji otrzymały jednostki:

I miejsce - KPP w Radziejowie

II miejsce - KPP w Żninie

III miejsce - KPP w Świeciu nad Wisłą

Przeprowadzenie eliminacji wojewódzkich, poza formą rywalizacji, stało się również znakomitą okazją do doskonalenia umiejętności zawodowych, które z całą pewnością zaprocentują podczas pełnienia codziennej służby.

Ponadto z uczestnikami eliminacji omawiano nowe rozwiązania dotyczące służby dzielnicowych, które na bieżąco są wprowadzane w ramach programu Dzielnicowy bliżej nas, w tym rozwiązania jakie niesie za sobą uruchomiona na urządzenia mobilne aplikacja Moja Komenda, pozwalająca na szybkie odnalezienie właściwego dzielnicowego, jak też nawiązanie bezpośredniego z nim kontaktu zarówno drogą telefoniczną jak i poprzez utworzone w sierpniu 2016 r. indywidualne konta poczty e-mail.

Wskazano także na nowe narzędzia komunikacji wprowadzone poprzez uruchomienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ułatwia mieszkańcom wskazywanie miejsc niebezpiecznych i szybką reakcję ze strony policji, w tym również dzielnicowych.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 17-20 października 2017r. w Szkole Policji w Katowicach, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowali dzielnicowi, którzy indywidualnie w eliminacjach wojewódzkich zajęli I i II miejsce.

 

Autor: podinsp. Andrzej Majrowski Wydział Prewencji KWP w Bydgoszczy
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz