Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

Data publikacji 20.11.2017

W związku z obchodami Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, podczas służby w dniu 19 listopada 2017 roku apelowali o rozsadek i rozwagę drogach.

W dniu 19 listopada 2017 roku ( niedziela) policjanci z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim apelowali o rozsadek i rozwagę drogach w Związki z obchodami Światowego Dzienia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków w komunikacji, Zgromadzenie Ogólne ONZ, od 2005 roku ustanowiło, że w każdą trzecia niedzielę listopada, co rocznie, Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten dla całej społeczności międzynarodowej jest wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach. Jak również, jest pretekstem do podejmowania całego szeregu kampanii mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że wieli osób traci życie lub zdrowie będąc uczestnikami wypadków drogowych. Bardzo często, poprzez nieuwagę, w ułamku czasu wielu uczestników ruchu drogowego dźwiga jarzmo wypadków przez całe życie.

Autor: Igor Kurczych
Publikacja: Wiesław Szczepanik