Dzielnicowy bliżej nas - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Dzielnicowy bliżej nas

Data publikacji 08.02.2018

Dzielnicowi powiatu Sępoleńskiego w związku z realizacją programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji odwiedzają placówki oświatowe promując program „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikację „Moja komenda”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło do realizacji program skierowany bezpośrednio do społeczeństwa o nazwie „Dzielnicowy bliżej nas”. Stworzono również aplikację „Moja komenda”. Instrumenty te, w głównej mierze mają ułatwiać wszystkim mieszkańcom kontakt ze stróżami prawa, a przede wszystkim ułatwiać komunikację ze swoim dzielnicowym.

Podczas spotkań w szkołach dzielnicowi przekazywali plakaty, na których widniały ich zdjęcia, imiona i nazwiska oraz służbowe numery telefonów kontaktowych. Dzięki tym informacjom każdy obywatel będzie wiedział, kto jest jego dzielnicowym, a co za tym idzie, będzie mógł bezpośrednio z nim porozmawiać.

Policjanci również przekazywali informację o aplikacji „Moja Komenda”. Jest to bezpłatna aplikacja, którą można używać w telefonach lub tabletach. Dzięki niej każdy może w szybki sposób znaleźć swojego dzielnicowego lub najbliższą jednostkę Policji, nawet bez dostępu do Internetu. Wystarczy ją zainstalować i po wpisaniu swojego adresu, jednym kliknięciem, sprawdzić kto jest jego dzielnicowym. Informacje o aplikacji można znaleźć w linku poniżej.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Wiesław Szczepanik

Pliki do pobrania