ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

Data publikacji 22.03.2018

Sępoleńscy stróże prawa na terenie całego powiatu prowadzili akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Jak zawsze działania policjantów miały służyć poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach oraz przypomnieniu mieszkańcom o podstawowych zasadach ruchu drogowego.

W okresie od 20 do 22 marca br. sępoleńscy policjanci na terenie całego powiatu prowadzili akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Działania te miały służyć poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach oraz przypomnieniu mieszkańcom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, a przede wszystkim chodziło o kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym. Takie akcje przeprowadzane są po to, aby przypomnieć i uświadomić pieszym poruszającym się po drodze, głownie po zmierzchu i nie tylko o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych kierowców pojazdów. Obowiązek ten wynika z przepisów prawa w ruchu drogowy tj. pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, o które musimy dbać, zarówno w dzień jak i w nocy. 

Dlatego też zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym.

Autor: asp.szt. Igor Kurczych
Publikacja: Wiesław Szczepanik