Policyjne rady na Święta Wielkanocne - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Policyjne rady na Święta Wielkanocne

Data publikacji 30.03.2018

Sępoleńscy policjanci przypominają kilka ważnych porad : Jak bezpiecznie spędzić Święta Wielkanocne.

 Bezpieczeństwo w trakcie zakupów

Okres przedświąteczny charakteryzuje się tym, iż mamy wiele spraw na głowie związanych z przygotowaniem do świąt. Są to głównie zakupy. Będąc w jednym sklepie, niejednokrotnie myślami jesteśmy już w drugim, a czasami myślimy już o liście gości lub kogo odwiedzimy w te święta. Nasze rozkojarzenie często wykorzystywane jest przez złodziei, którzy czekają tylko na to, aby zobaczyć, gdzie i czy w ogóle chowamy portfel, telefon komórkowy, czy kluczyki od samochodu. Przez nasze zaniedbania sami stajemy się ofiarami. Dlatego pamiętajmy, aby pieniądze, karty płatnicze lub inne wartościowe przedmioty zawsze chować do wewnętrznych kieszeni ubrań lub do zamkniętych torebek, czy plecaków. Pamiętajmy również, żeby  zawsze, po wyjściu z auta zakluczyć jego drzwi.

Bezpieczeństwo w mieszkaniu

            Osoby, które wyjeżdżają na święta powinny zawsze pamiętać o tym aby dobrze zabezpieczyć swoje mieszkanie. Na początku wystarczy, że odpowiednio pozamykamy okna i zakluczmy drzwi. Możemy również, założyć alarm lub monitoring. Dobrze jest, też poprosić swojego sąsiada, aby „zerkną okiem” na nasze domostwo podczas naszej nieobecności. Takie postepowanie z pewnością, w duży stopniu uchroni nas  włamywaczy.             

  Bezpieczeństwo na drogach

            Równie ważną sprawą jest bezpieczeństwo podczas świątecznych podróży. Najważniejszą sprawą przed wyjazdem jest sprawdzenie stanu technicznego naszego pojazdu, no i oczywiście stan trzeźwości naszego kierowcy. W okresie świątecznym zwiększa się ilość pojazdów na drogach, dlatego też, zawsze powinniśmy przestrzegać zasad ruchu drogowego i przestrzegać dozwolonej prędkości. Musimy pamiętać, że przestrzegając podanych wskazówek nie tylko dbamy o nasze bezpieczeństwo ale również o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.   

 „Lany poniedziałek”

Od dawien dawna w naszym kraju oblewanie się wodą w drugi dzień Świąt Wielkanocnych stało się tradycją.  W „ Lany poniedziałek” pamiętajmy o rozsądku i umiarze przy polewaniu się wodą tak aby nikomu nie stała się krzywda.  W innym przypadku nie będzie to tradycja tylko wybryk chuligański, za który możemy zostać ukarani przez policję.   

Autor: asp.szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych