Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczny weekend –Wielkanoc” na terenie powiatu sępoleńskiego

Data publikacji 04.04.2018

W okresie świątecznym sępoleńscy policjanci prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny weekend –Wielkanoc”. Nadzór nad porządkiem publicznym w tym okresie sprawowało 84 policjantów, z czego 19 mundurowych dbało o bezpieczeństwo na drogach.

W okresie od 30.03.2018 r. do 02.04.2018 r. sępoleńscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny weekend –Wielkanoc”, w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach. Nadzór nad porządkiem publicznym w tym okresie sprawowało 84 policjantów, z czego 19 mundurowych dbało o bezpieczeństwo na drogach. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców, kontrola dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie ogólnych zasad w ruchu drogowym, a w szczególności odpowiednie przewożenie dzieci w pojazdach.

Na terenie powiatu sępoleńskiego w okresie świątecznym odnotowano  3 kolizje i 1 wypadek drogowy, w wyniku którego 1 osoba została ranna. Policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących. Ponadto mundurowi przeprowadzili 30 interwencji.  

Nie tylko w święta, ale codziennie apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsadek podczas poruszania się po drodze.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych