Wiadomości

Policjanci z wizytą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie – ciąg dalszy działań profilaktycznych „JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE”

Data publikacji 20.04.2018

To już kolejna wizyta sępoleńskich policjantów w szkołach średnich, w związku z realizacją działań profilaktycznych pt. „JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE”. Sępoleńscy policjanci odwiedzili wychowanków w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie.

W dniu wczorajszym (19.04.18) sępoleńscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Więcborku odwiedzili wychowanków Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. To już kolejna szkoła, gdzie przeprowadzono prelekcje w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „JEDNA DECYZJA – JEDNO ŻYCIE”. Głównym celem tej wizyty było przedstawienie młodzieży szkolnej konsekwencji postępowania niezgodnego z prawem, mającego wpływ na dalsze decyzje życiowe, rozpoznawanie i przeciwdziałanie negatywnym zachowaniom oraz uwrażliwienie na problemy społeczne. W trakcie spotkania członkowie Klubu Młodych Twórców z Sępolna Krajeńskiego zaprezentowali happening pt. „Czy to musiało się tak zdarzyć”. Inscenizacja opowiadała o nieodpowiedzialnym i tragicznym w skutkach zachowaniu się młodzieży wobec siebie. Sępoleńscy policjanci tj. kom. Krzysztof Milachowski i asp. szt. Igor Kurczych, jak na każdej wizycie opowiadali młodzieży o wpływie narkotyków na ich przyszłość, o przemocy i cyberprzemocy oraz o odpowiedzialności nieletnich za postępowanie niezgodne z prawem. Po zakończeniu happeningu, z uczniami klas III i IV przeprowadzono warsztaty. Podczas których dyskutowano o normach społecznych i prawnych. W przedsięwzięciu wziął także udział specjalistą d\s uzależnień – Andrzej Gruszczyński, który rozmawiał z młodzieżą szkolną o wpływie alkoholu i narkotyków na decyzje życiowe.

Happening pt. „Czy to musiało się tak zdarzyć” został zrealizowany dzięki Centrum Aktywności Rodziny drogą do integracji – Programu Aktywności Lokalnej, we współpracy z Klubem Młodych Twórców, przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom w Sępólnie Krajeńskim.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych
Ładowanie odtwarzacza...