„Bezpieczny weekend majowy ” – policyjne porady - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

„Bezpieczny weekend majowy ” – policyjne porady

Data publikacji 26.04.2018

W okresie majowego, długiego weekendu, sępoleńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Majowy weekend”. Głównym celem tej akcji będzie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

O okresie od piątku (27.04.2018 r.) do niedzieli (06.05.2018 r.), w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach, sępoleńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania  pod kryptonimem „Majowy weekend”.

Początek maja wiąże się dla wielu z nas z kilkoma dniami wolnymi od pracy. Czas ten najczęściej spędzamy poza domem. Są to zarówno dalekie wyjazdy, jak i wypady poza miasto. Majowa migracja wpływa na zwiększenie natężenia w ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też na drogach spodziewać się należy większej ilości patroli. Mundurowi nie tylko będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Będą również zwracali uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz na fakt przewożenie dzieci w fotelikach. Wśród amatorów pieszych wycieczek policjanci będą zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się po drodze oraz na posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Pamiętajmy również aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom. Każde dodatkowe zabezpieczenie ogranicza ryzyko kradzieży do minimum.   

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych