Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań „Bezpieczny weekend majowy” na terenie powiatu sępoleńskiego

Data publikacji 08.05.2018

W okresie majowego, długiego weekendu, sępoleńscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Majowy weekend”. Nadzór nad porządkiem publicznym w tym okresie sprawowało 102 policjantów, z czego 44 mundurowych dbało o bezpieczeństwo na drogach.

W okresie od 27.04.2018 r. do 06.05.2018 r. sępoleńscy policjanci prowadzili działania „Majowy weekend”, w związku ze wzmożonym ruchem pojazdów na drogach. Głównym celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzór nad porządkiem publicznym w tym okresie sprawowało 102 policjantów, z czego 44 mundurowych dbało o bezpieczeństwo na drogach. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców i stanu technicznego pojazdów, kontrola dozwolonej prędkości oraz przestrzeganie ogólnych zasad w ruchu drogowym, a w szczególności odpowiednie przewożenie dzieci w pojazdach.

Na terenie powiatu sępoleńskiego w okresie „majowego weekendu” nie zaistniał żaden wypadek drogowy. Odnotowano jedynie 12  kolizji drogowych. Policjanci w trakcie służby ujawnili 2 nietrzeżwych kierujących.

Ponownie apelujemy do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsadek podczas poruszania się po drogach nie tylko w dni wolne od pracy ale przez cały rok.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: asp. szt. Igor Kurczych