Majówka na podwójnym gazie. - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Majówka na podwójnym gazie.

Data publikacji 08.05.2018

Sępoleńscy policjanci prewencji podczas majowego weekendu zatrzymali dwie osoby, które kierowały samochodami pod wpływem narkotyków. Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Podczas „majowego weekendu” (2 maja br.), około godz. 18.00, na jednej z ulic Sępólna Krajeńskiego patrol policji zatrzymał do kontroli młodego mężczyznę – mieszkańca powiatu tucholskiego, który prowadził samochód osobowy. W trakcie kontroli zainteresowanie policjantów wzbudziło dziwne zachowanie się tego kierowcy, jak i jego pasażerów – również mieszkańców powiatu tucholskiego. Dlatego, też przebadano kierowcę na zawartość narkotyków. Okazało się, że jest on pod wpływem amfetaminy. W trakcie dalszej kontroli u obojga pasażerów znaleziono prawie 3 gramy marihuany.

W nocy z soboty na niedzielę ( z 5 na 6 maja br.), również na terenie Sępólna Krajeńskiego, sępoleńscy mundurowi zatrzymali do kontroli auto kierowane przez mieszkańca powiatu złotowskiego. Również, w tym przypadku policjantów zaniepokoiło zachowanie się młodego szofera i jego pasażera. Po przebadaniu, wyszło na jaw, że kierowca jest pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania pojazdu ujawniono woreczek z zawartością amfetaminy.  

W obydwu przypadkach, młodzi mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Kolejny raz przypominamy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat a za kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków do 2 lat pozbawieni wolności, a także utrata prawa jazdy.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych