Wiadomości

Weekend pod znakiem łamania zakazów sądowych i stanu trzeźwości kierujących

Data publikacji 14.05.2018

W okresie minionego weekendu, sępoleńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie stosowali się do zakazu kierowania pojazdami nałożonego przez sądy i jednego kierowcę, który pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową.

W piątek (11.05.2018r.) w godzinach porannych , w miejscowości Witunia, patrol zatrzymał do kontroli młodego kierowcę, mieszkańca powiatu, który wbrew zakazowi sądowemu prowadził samochód osobowy.

W sobotę (13.05.2018 r.), w godzina wieczornych, w Kamieniu Krajeńskim. Policjanci zatrzymali  młodego kierującego samochodem, którego także obowiązywał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie  kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W organizmie miał przeszło 2 promile.

Następne zdarzenie zaistniało w godzinach nocnych, z niedzieli na poniedziałek (z 13/14. 05.2018r.),  w miejscowości Witunia. Gdzie mieszkaniec powiatu sępoleńskiego, przewożąc pasażerów doprowadził do kolizji drogowej. Na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym autem i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku kolizji pasażerowie nie doznali uszkodzeń ciała zagrażających ich życiu. Natomiast kierowca został przewieziony do szpitala na obserwację. Od sprawcy kolizji pobrano krew, ponieważ wstępne badanie wykazało, że znajduje się w stanie nietrzeźwości.  

Przypominam, że kierowanie pojazdami pomimo zakazowi sądowemu stanowi przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: asp. szt. Igor Kurczych