Policyjne porady dla działkowców - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Policyjne porady dla działkowców

Data publikacji 17.05.2018

Piękna pogoda ma duży wpływ na to, że częściej spędzamy swój wolny czas na własnych działkach rekreacyjnych. Dlatego też sępoleńscy policjanci radzą jak ustrzec się przed złodziejami.

Piękna aura to długo oczekiwany czas dla wszystkich działkowców. Jest to okres kiedy swój wolny czas bardzo często spędzamy własnych  działkach. Najczęściej nasze prywatne  oazy znajdują się poza obrzeżami  miast. Nierzadko w swoich źle zabezpieczonych altanach pozostawiamy drogie maszyny ogrodnicze lub inny wartościowy sprzęt. Z tego powodu, takie miejsca, podczas naszej nieobecności stają się wspaniałą okazją dla złodziei lub chuliganów. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnych kradzieży lub dewastacji sępoleńscy policjanci  przekazują kilka dobrych wskazówek dla działkowców.

Będąc na działce nigdy nie zostawiajmy na widocznym miejscu saszetek lub torebek z portfelem, z telefonami, czy z dokumentami.  Musimy pamiętać, że możemy być obserwowani przez potencjalnych  złodziei. Tak pozostawione przedmioty staja się łatwymi łupami.

Jeżeli zauważymy w okolicy działek osoby obce, które podejrzanie zachowują się i obserwują nasze altanki, to niezwłocznie powiadomcie Policję.

Nie przechowujcie w altankach wartościowych przedmiotów, drogich maszyn ogrodniczych, czy elektronarzędzi.

Odpowiednio wyposażcie swoje altanki w dobrej jakości zabezpieczenia tj.  kłódki, zamki, kraty, instalacje alarmową.

Nie pozostawiajcie uchylonych okien w altanka.

Klucze do altanek zabierajcie ze sobą do domów. Nie pozostawiajcie ich pod wycieraczką, czy pod doniczką.

W przypadku stwierdzenia włamania do altanki niezwłocznie powiadomcie Policję. 

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: asp. szt. Igor Kurczych