Kolejne zatrzymanie kierowcy bez uprawnień - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Kolejne zatrzymanie kierowcy bez uprawnień

Data publikacji 26.06.2018

Sępoleńska „drogówka” zatrzymała kolejnego kierowcę bez prawa jazdy. Dodatkowo prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (25 czerwca br.), w godzinach wieczornych, w centrum Sępolna Krajeńskiego patrol sępoleńskiej „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca gminy Kamień Krajeński, który kierował pożyczonym samochodem. Kierowca twierdził, że nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że ten młody mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. Na dodatek, w trakcie kontroli, policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Wobec powyższego policjanci uniemożliwili kierowcy dalsze podróżowanie tym autem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

Przypominamy, że kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, czy bez prawa jazdy lub udostępnianie auta osobie nie posiadającej prawa jazdy stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny, nawet do 5000 zł. 

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych