Wiadomości

Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Data publikacji 02.07.2018

Kierowca peugeota zlekceważył polecenie policjantów do zatrzymania się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Sępoleńscy mundurowi, po chwili, ujęli amatora ucieczki.

Wczoraj (1 lipca br.), w samo południe, patrol sępoleńskiej „drogówki” kontrolował prędkość samochodów  w miejscowości Wiśniewka. Policjant wydał polecenie do zatrzymania się jadącemu na wprost patrolu kierowcy peugeota. Na widok mundurowego mężczyzna zatrzymał auto, po czym szybko zawrócił i zaczął uciekać. Wobec czego policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca nie reagował na policyjne sygnały  świetlne i dźwiękowe, jedynie cały czas przyspieszał, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Po wjechaniu w drogę gruntową, nie zapanował nad pojazdem i wpadł do rowu. Kierowcą okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Na szczęście był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego na widok umundurowanego patrolu zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem z art. 178b Kodeksu Karnego, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Autor: asp. szt. Igor Kurczych
Publikacja: Igor Kurczych