Nietypowi goście w kamieńskim posterunku - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Nietypowi goście w kamieńskim posterunku

Data publikacji 27.09.2018

Dzisiaj policjantów z Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim odwiedziły dzieci z miejscowego przedszkola. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu, w domu i na drodze. W trakcie odwiedzin przedszkolaki miały, także okazję porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.

Policjanci każdego dnia w szkołach prowadzą wiele spotkań z młodzieżą. Tym razem to dzieci odwiedzili mundurowych. Mali uczniowie mieli okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, zobaczyć, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Korzystając z okazji, stróże prawa poruszyli też tematy bezpiecznej drogi z i do przedszkola, jak również podstawowych zasad bezpiecznej zabawy w przedszkolu, w domu czy podwórku.

Dzieci uczyły się jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę i ćwiczyły przybieranie postaw na tzw. „żółwia”. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami.

 

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska