Profilaktyczne spotkanie z młodzieżą w Przepałkowie - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Profilaktyczne spotkanie z młodzieżą w Przepałkowie

Data publikacji 02.10.2018

Sępoleńscy policjanci spotkali się z młodzieżą, aby porozmawiać na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w codziennym żuciu. Oprócz zasad bezpieczeństwie w ruchu drogowym, poruszono też temat niebezpiecznych dla zdrowia i życia środków odurzających. Mamy nadzieję, że takie wizyty niejednokrotnie pomogą uczniom w podjęciu w przyszłości właściwych decyzji.

W ubiegłym tygodniu (27.09.18) policjanci  z  Sępólna Krajeńskiego  zostali zaproszeni  do Szkoły Podstawowej w Przepałkowie na spotkanie z uczniami w celu przeprowadzenia zajęć informacyjno-prewencyjnych na temat zagrożeń na jakie są narażeni w codziennym życiu. Uczniów podzielono na dwie grupy.  Podczas wizyty w młodszych klasach tj. 0-3 poruszono temat  ,,Bezpiecznej drogi do szkoły” jak również właściwych zachowań poza nią.  Aby bardziej zobrazować omawiany temat, dzieci obejrzały  film ,,Bezpieczna droga z radami Spongeboba”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, w związku  z przypadającym na 29 września ,,Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania”  policjantka przeczytała milusińskim bajkę.

W starszej grupie uczniów tj. klas 4-8 policjant zajmujący się profilaktyką nieletnich omówił problematykę przemocy  panującej wśród uczniów, cyberprzemocy oraz zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie środków odurzających-w szczególności dopalaczy. Funkcjonariusz poinformował młodzież  również o odpowiedzialności karnej nieletnich w przypadkach popełnienia przez nich czynów karalnych.

Oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i przebiegły w sympatycznej atmosferze.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska