Wiadomości

,,Międzynarodowy Dzień Mediacji ”z sępoleńskimi policjantami

Data publikacji 05.10.2018

W dniach 15 – 19 października 2018 roku trwał będzie Tydzień Mediacji. W tym czasie, w dniu 18 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim pełniący dyżury będą udzielali informacji w zakresie mediacji w sprawach karnych, wykroczeń i nieletnich.

W związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji przypadającym w tym roku na 18 października  i Tygodniem Mediacji  odbywającym się w dniach 15 - 19 października, Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim wzorem lat ubiegłych włącza się do działań zmierzających do propagowania idei pozasądowego, pokojowego rozwiązywania sporów.

Mediację można najprościej określić, jako sposób dobrowolnego rozwiązywania problemów, które powstały w wyniku przestępstwa czy wykroczenia, na drodze porozumienia się pokrzywdzonego i podejrzanego lub oskarżonego z pomocą neutralnego mediatora. Mediator musi być, zatem osobą bezstronną, która jest gwarantem, że pomiędzy ofiarą a sprawcą zostanie zachowana swoista równowaga sił, zapewniającą jednocześnie przestrzeganie w pełni ich praw i ochronę godności.

W związku z obchodami „Międzynarodowego Tygodnia Mediacji" w okresie od poniedziałku 15 października do piątku 19 października dyżury będą pełnić także sępoleńscy policjanci.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godzinach 8:30-14:30 do KPP w Sępólnie Krajeńskim, a także telefonicznie pod nr tel. 523890251, 523890200.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska