Wiadomości

Dzielnicowi razem z przewodnikiem psa gościli w kamieńskim przedszkolu

Data publikacji 11.10.2018

Dwóch dzielnicowych z Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim oraz przewodnik psa służbowego wraz ze swoim czworonożnym partnerem o imieniu ,,Reks” odwiedzili dzieci z miejscowego przedszkola. Rozmawiali o tym, jak zachowywać się w różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacjach. Policjanci sprawdzali też wiedzę jaką mają przedszkolaki, zadając im liczne pytania.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju spotkaniach. Tym razem, w miniony wtorek (09.10.18) odwiedzili przedszkolaków w Kamieniu Krajeńskim. Podczas wizyty towarzyszyła im Pani Iwona wraz ze swoim podopiecznym ,,Reksem”. Mundurowi opowiadali o swojej pracy, a policjant ,,Reks” pod opieką swojego przewodnika zaprezentował swoje umiejętności. Była to doskonała okazja do przeprowadzenia lekcji edukacyjnej, dotyczącej zasad właściwego zachowania w przypadku napotkania obcego i niebezpiecznego zwierzęcia.

Policjanci dodatkowo rozmawiali i zadawali pytania dzieciom, nie tylko te dotyczące  bezpieczeństwa w ruchu drogowym, lecz również bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami obcymi, w domu i na podwórku. Na twarzach wszystkich uczestników spotkania malował się uśmiech. Na pewno niejednokrotnie jeszcze spotkają się z policjantami.

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska