Wiadomości

Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących w powiecie sępoleńskim

Data publikacji 29.10.2018

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymano w weekend na terenie powiatu sępoleńskiego. Już niebawem niechlubni kierowcy zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

W minioną sobotę (27.10.18) około godziny 00:30 na ul. Sępoleńskiej w Kamieniu Krajeńskim miejscowi dzielnicowi zauważyli jadące wężykiem mitsubishi. Kierującym okazał się, 22-letni mieszkaniec pow. człuchowskiego. Badanie stanu trzeźwości młodego mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia dyżurny sępoleńskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca powiatu, o udaremnieniu jazdy nietrzeźwemu kierującemu w miejscowości Mierucin w gminie Sośno. Zgłaszający widząc, jak 38-letni mieszkaniec gminy chce odjechać oplem będąc pod wpływem alkoholu odebrał mu kluczyki od pojazdu i o wszystkim poinformował policję. Mundurowi na miejscu zbadali stan trzeźwości 38-latka, który potwierdził, że mężczyzna jest pijany. Badanie pokazało ponad 2,3 promila alkoholu. Kierowcy pobrano krew do badań i zatrzymano prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę kamieńscy funkcjonariusze około godziny 1:30 na ulicy Dworcowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen Nemo. Pojazdem kierował 32 -letni mieszkaniec powiatu chojnickiego. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Teraz o dalszym losie całej trójki zadecyduje sąd.

 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Autor: mł.asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska