Edukacyjne spotkanie z kolonistami - Wiadomości - KPP w Sępólnie Krajeńskim

Wiadomości

Edukacyjne spotkanie z kolonistami

Data publikacji 14.08.2019

Panie Iwona i Alicja, spotkały się wczoraj z kolonistami w Więcborku. Słuchacze dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie spędzić końcówkę wakacji, ale również poznali specyfikę pracy przewodnika psa policyjnego. To drugie w ostatnim czasie spotkanie w ośrodku wypoczynkowym ,,Riva”.

Po raz kolejny mł.asp. Iwona Czajkowska wspólnie z Panią Alicją Dams z sanepidu oraz policyjnym psem ,,Reksem” odwiedzili grupę młodzieży wypoczywającą w ,,Rivie” w Więcborku. Tym razem adresatami spotkania byli koloniści z Klubu Sportowego Łomianki. Podczas wizyty Pani Iwona - przewodnik psa, opowiedziała dzieciom o specyfice pracy policyjnych psów oraz pokazała jak należy się zachować w kontaktach z psem i jakie należy przyjmować pozycje, gdy zostanie się przez niego zaatakowanym. Dzieci poznały między innymi tzw. pozycję "żółwia" chroniącą głowę i tułów przed pogryzieniem.

Ponadto policjantka wspólnie z Panią Alą przestrzegały przed zagrożeniami występującymi zarówno podczas wakacji jak i całego roku szkolnego. Poruszono kwestę uzależnień od narkotyków i alkoholu, ale również udzielały rad jak być bezpiecznym w wirtualnym świecie.

Swoimi umiejętności pochwalił się również ,,Reks” podczas przygotowanego wspólnie ze swoim partnerem pokazu. On to zawsze potrafi wzbudzić największe zainteresowanie.

Autor: asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Małgorzata Warsińska
  • Wspólne zdjęcie z kolonistami
  • Pani Alicja opowiada o zagrożeniach wynikających z zażywania dopalaczy, narkotyków i alkoholu
  • Policjantka instruuje jak zachować się na wypadek ataku psa
  • Kolonista pokazuje pozycję na ,,żółwia"